کلیدی ترین چالش های پیش روی بزرگ داده کدامند؟

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

 

بزرگ داده چالش های بسیاری را بر سر راه ما قرار داده است. یکی از ابتدایی ترین چالش های موجود این است که داده ها را بفهمیم و اولویت بندی مناسبی بر روی آنچه وارد سیستم بزرگ داده سازمان ما می شود داشته باشیم.

 

90  درصد داده های موجود دارای اختلال هستند و دسته بندی و فیلتر کردن دانش از آنها کار بسیار سنگینی است. در مسیر پیدا کردن راه های ارزان برای تحلیل داده ها، سازمان ها باید یک موازنه خوب در نیازمندی های داده های خود داشته باشند.  استفاده از محاسبات ابری و مجازی سازی در تصمیم گیری درباره اینکه داده های خود را در بیرون از سازمان ذخیره کنند کار را مشکل تر ساخته است . اما درواقع بکارگیری این تکنولوژی ها هزینه نگهداری داده ها در درون سازمان را از دوش آن سازمان برداشته است.

 

داده ها روز به روز درحال بیشتر شدن هستند بطوریکه هزینه بایگانی آن ها بسیار گزاف می باشد.

سازمان ها هنوز درگیر این موضوع هستند که داده های خود را تا چه مدت باید نگهداری نمایند.  این یک سوال اساسی است چراکه بعضی داده ها در تصمیم گیری های درازمدت موثر هستند درصورتیکه دیگر داده ها تنها در تصمیم گیری های کوتاه مدت کارایی دارند.

با ورود تکنولوژی ها و ابزارهای جدید و مورد نیاز برای راهکارهای بزرگ داده ای،  داشتن مهارت کار با این ابزارها نیز یکی از دغدغه های مدیران سازمان های درگیر با بحث بزرگ داده می باشد.

 همچنین یک سطح بالاتر و حرفه ای تر نیز برای کار با این سیستم ها و مدیریت آنها نیاز است چرا که سیستم های موجود در بزرگ داده ها هنوز خیلی دارای رابط های کاربری ساده ای نیستند.  این سازمان ها همچنان نیازمند فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر برای مدیریت و هدایت ابزار ها و سیستم های بزرگ داده خود هستند.

منبع: کتاب بزرگ داده، معماری و کاربرد

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه