گراواتار و منابع درآمدی آن

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

گراواتار محمدامین ساجدی

Gravatar یا Globally Recognized Avatar ، آواتار شماست که در تمام وب سایت های دنیا قابل شناسایی و ثابت است. 

ابتدا سراغ تعریف سرویس گراواتار میریم. تعریفی که خود وب سایت فارسی گراواتار ارائه کرده:

تصویر گراواتار شما تصویری است که شما را از وب‌گاهی به وب‌گاه دیگر دنبال می‌کند و هنگامی که دیدگاهی یا نوشته‌ای در یک وب‌نوشت می‌نویسید در کنار نامتان نمایان می‌شود. چهرک‌ها کمک می‌کنند نوشته‌های شما در وب‌نوشت‌ها یا انجمن‌ها مشخص شوند، پس چرا آن را در همه‌جا به همراه نداشته باشیم؟

طبق اداعایی که خود گراواتار کرده است، برای راه اندازی این سیستم در بلاگ یا وب سایت خودتان نیازی نیست حتی در گراواتار حساب کاربری داشته باشید. شاید می پرسید چطور؟ به این دلیل که افزونه ها و کدهای اماده بسیاری برای بکار گیری این سیستم در قسمت های مختلف وب سایت خودتون که چه اون رو با یکی از سیستم های مدیریت محتوای آماده راه اندازی کرده باشید یا اینکه خودتون بصورت مجزا کد نویسی کرده باشید تولید شده است و جای هیچ نگرانی از این بابت نیست.

سیستم ها و کسب و کارهایی که از گراواتار استفاده می کنند شامل wordpress, github, hootsuite, Battlefield 3 Battlelog, Amerian Idol, techdirt, disqus, stackoverflow و دیگر سیستم هایی که مجال نام بردن از اون ها نیست می شود.

همکاران گراواتار محمدامین ساجدی

با استفاده از این سیستم هرجا که کاربران شما از طریق ایمیلشان فعالیتی می کنند، یک اواتار ثابت در همه جا به نمایش گذاشته می شود. مثلا هنگام نظر دادن در بلاگ های مختلف با ایمیل مشترک، در همه ان ها کنار نام شما، اواتاری که در اکانت گراواتار خود ثبت کرده اید به نمایش گذاشته می شود.  

تا اینجا درباره اینکه گراواتار چیه و چطور می تونیم از اون استفاده کنیم صحبت کردیم. اما حالا بنظرتون راه کسب در امد این سرویس بزرگ و پرترافیک که ادعا کرده روزانه بیش از 8.6 میلیارد آواتار نشون میده چیه؟

درامد گراواتار

1- مدیر گراواتار در یکی از مصاحبه های خودش اعلام کرده که مقداری از هزینه های گراواتار از طریق کمک های مالی که توسط کاربران به این سرویس میشه تامین میشه اما راجع به اینکه بقیه هزینه ها چطور تامین میشن چیزی نگفته.


2- یکی از راه هایی که می توان برای ان ها درنظر داشت این است که: گراواتار با سرویس دهی به سیستم هایی همچون وردپرس، گیت هاب و …. بار ترافیکی سنگینی رو از دوش اون ها برمی داره و به این طریق از اون ها هزینه ای بخاطر ارائه این سرویس دریافت می کنه.


3- با توجه به اینکه تمامی سیستم هایی که از این سرویس استفاده می کنند و شما به عنوان کاربر در آن ها فعالیت دارید، تحت نظارت گراواتار قرار می گیرند، می توان گفت که یک جامعه و سیستم اماری قوی از رفتارها و فعالیت های شما در دنیای مجازی خواهد داشت که این امارها رو می تونه در اختیار سیستم های مختلف قرار بده تا اون ها در کار خود مورد بازبینی و توجه قرار دهند. این روش نیز، راهی برای کسب درامد گراواتار می تونه بحساب بیاد.


این ها اولین و ابتدایی ترین راه هایی بود که به ذهن من خطور کردن.

بنظر شما چه راه هایی دیگه ای برای کسب درامد توسط گراواتار وجود داره؟

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه