ورک شاپ های رایگان

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

سمینار رایگان ایوند

کافیه سری به ایوند یا سایت‌های دیگه مشابه که رویدادهای مختلف رو می تونید اونجا پیدا کنید بزنید تا با انبوهی از سمینارها، دورهمی ها، ورکشاپ ها و …. مواجه بشید. سمینارهای عمومی و تخصصی رایگان زیادی هم اونجا پیدا می شه.

من تاحالا یکی دوبار در سمینارهای روانشناسی مختلف شرکت کردم. چندتا نکته‌ای که در همه اونها متوجه شدم و بنظرم شاید جالب باشه شما هم بدونید بخصوص کسانیکه می خوان سمیناری برگزار کنند.

خیلی از افراد بخصوص کسانیکه در زمینه‌های روانشناسی و این مسایل که متقاضیان بسیار زیادی داره دارن فعالیت می کنند. خب مشکلات زیادی در این زمینه‌ها در میان مردم ما وجود داره که براساس اون چیزی که توی ذهن ما مردم این سرزمین جاسازی شده، مراجعه به متخصصی که بتونه در این زمینه مارو همراهی و یاری کنه آخرین نقطه و عملی که خوبه انجام بشه هست. خوشبختانه نسل های جدید اهمیت مشاوره و یاری گرفتن از متخصصان این خوزه ها رو بیشتر و بیشتر درک کردند. اما جامعه متخصص ما هنوز انگار به قطار این‌جور مسایل آشنا نشده.

قطار منظورم قطار تکنولوژی هست. الان دیگه به لطف وب سایت‌هایی مثل ایوند که سرویس خیلی خوبی ارایه می دن، کسب و کارها و افراد در این حوزه خیلی راحت و سریع می تونن خودشون رو به افراد زیادی معرفی کنند. درواقع ایوند کار بازاریابی رو هم برای اونها انجام میده. چراکه الان دیگه فقط کافیه برنامه خودتون رو روی ایوند منتشر کنید تا افراد بسیار زیادی از همه جای ایران با شما و برنامه شما آشنا بشن.

اما چه اتفاقی داره میفته؟

۱سمینار رایگان فقط برای معرفی خودتون نیست

خب خیلی از افرادی که درکار ارایه مشاوره هستند می خوان خودشون رو بیشتر معرفی کنند تا متعاقباً درامدشون هم افزایش پیدا کنه. یکی از راه‌هایی که اکثراً از اون برای شناخته تر شدن استفاده می‌کنند ارایه جلسات یا سمینارهای مشاوره رایگان در موضوعاتی خاص هست.

اون ها در این جلسات رایگان زمانی رو صرف می‌کنند و درباره یک زمینه بصورت خیلی عمومی صحبت می‌کنند و لابلای صحبت‌های خودشون درباره جلسات مشاوره، خدمات دیگه کسب و کارشون و همچنین دیگر کارگاه هایی که برگزار می‌کنند صحبت می کنند.

اما چه چیزی باعث شد من در این باره بنویسم. خب اینکه بیای و در میان صحبت‌های خودت درباره کلاسها و خدمات دیگه ای که ارایه می‌کنی صحبت کنی بد نیست، اما باید به اندازه باشه و نه به اینصورت باشه که هر رب ساعت بگی خب ما در این زمینه توی فلان کارگاه و بهمان سمینارمون مفصل صححبت می‌کنیم و اگر خواستید در اون زمینه‌ها بدونید آخر این کارگاه در کلاسهای ما ثبت نام کنید کاری واقعاً غیرحرفه ای هست.

مشاوران عزیز لطفاً حواستون به این موضوع باشه و سمینارهای رایگانتون فقط محلی برای تبلیغ دیگر سمینارهاتون نباشه.

۲برخورد اول خیلی مهمه برای جذب مشتری

همه میدونیم که برخورد اول خیلی مهمه. منی که برای بار اول در سمینارهای شما شرکت کردم باید خیلی جذب شما بشم که در سمینارهای بعدی شما شرکت کنم. مطمینا اگر کار شما اونقدر خوب و جذاب باشه که من رو جذب خودش کنه من حتماً در سمینارهای بعدی شما شرکت می‌کنم و تاجاییکه بتونم هم هزینه می کنم.

چیزی که در اغلب سمینارهای رایگان مشاهده می‌کنیم آینه که این نکته به شما القاء میشه که این سمینار رایگانه و بیشتر از این نمیخوام درباره این موضوع صحبت کنم و برای اینکه بیشتر در این باره بدونی بیا و سمینارهای پولی من رو شرکت کن.

این یک راهبرد کاملاً اشتباه هست و به نظر من باید توی اون سمینار رایگان تاجاییکه امکانش هست آموزش‌ها کاربردی و قابل استفاده و جذاب باشن که شرکت کننده ها در انتهای مراسم باخودشون بگن که اگر سمینار رایگان اینقدر برای من مفید و سودمند بود پس سمینارهای غیررایگان دیگه محشره. اون موقست که یه مشتری جدید پیدا کردید.

این دو نکته چندوقتی بود که منو اذیت می‌کرد و لازم دیدم بنویسم.

اگر چیز دیگه ای توجه شما رو در این زمینه‌ها جلب کرده خوشحال میشم بدونم.

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

۱ دیدگاه

 • مسعود آورد شهریور ۲۴, ۱۳۹۶ at ۱:۵۵ ق٫ظ

  سلام
  خیلی پست خوب و مفیدی بود
  امیدوارم ارائه دهنده های سمینارها پست شما رو ببینن و به این چیزایی که گفتید عمل کنن
  متاسفانه اکثر سمینارها،دوره ها و حتی کلاس های درسی مدرسه ها و دانشگاه ها همینطوری شده،استاد یا مربی میاد درس میده و همش بین درسش به دوره های پولی و کلاس خصوصی اشاره میکنه
  واقعا اگه بار علمی دوره رایگان بالا باشه آدم کنجکاو میشه که حتما توی دوره های پولی هم شرکت کنه یا نهایتا یکبار امتحان کنه
  البته یه سری از سمینارها هم جلسه اولشون رایگانه که اگه شرکت کننده از دوره رایگان راضی بود میره و دوره های بعدی که پولی هستن رو ثبت نام میکنه
  ممنون بابت پستتون

ارسال دیدگاه