موضوع پایان نامه دکتری من

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

من از بچگی با کامپیوتر و اینترنت همبازی بودم. اولین کامپیوترم رو وقتی 6 سالم بود داشتم و یک سال بعد از اون هم با اینترنت آشنا شدم و با دنیای جدیدی روبرو شدم. اون زمان هنوز وب فارسی خیلی جا نیفتاده بود و قدرتی نداشت. من از بچگی به زبان انگلیسی علاقه داشتم و زبانم در سطح خوبی بود. وب سایت های انگلیسی زبان زیادی رو همه روزه پیگیری میکردم. از همون زمان با وبلاگ نویسی آشنا شده بودم. منم که عاشق نوشتن بودم. تا همین الان چندتا وبلاگ مختلف داشتم برای خودم که بعضی هاشون رو فراموش کردم به کلی. بعد از اون با استفاده از سیستم های مدیریت محتوایی که بود با کمک برادرم یک وب سایت دانلود فیلم و بازی راه اندازی کرده بودم. آمار بازدید خوبی داشتیم. خیلی خوب!

از همون موقع ها بود که به رشته کامپیوتر علاقه مند شده بودم و یه جورایی تصمیم گرفتم که توی همین رشته ادامه بدم. توی اون زمانیکه داشتم روی وب سایت دانلود کار می کردم، یه موضوعی ذهنمو درگیر کرده بود. این که توی اینترنت خیلی از فایل ها تکراری هستن. یه راهی داشتم برای اینکه از این فایل های تکراری جلوگیری بشه. توی اون مقطع از زمان نه اطلاعی درباره شبکه داشتم نه چیزی راجع به سیستم های ذخیره سازی می دونستم. با خودم میگفتم که وقتی تو این رشته ادامه تحصیل بدم بصورت تخصصی، توی مقاطع بالاتر روی همین زمینه کار کنم.

الان که درحال اتمام دوره کارشناسی هستم مطمئنا اطلاعاتم خیلی بالاتر از اون زمان هست. حالا که به اون طرز فکرم و ایدم فکر میکنم خندم میگیره. اخه الان با بزرگ داده(Big Data) آشنایی دارم. الان می دونم سیستم های ذخیره سازی و پردازش داده های حجیم چطور کار میکنن و کلی چیزای دیگه توی این زمینه.

الانم که یادم میاد خندم میگیره به افکار اون موقع خودم. شایدم خنده درست نباشه، چراکه اون موقع هیچ چیزی نمیدونستم. ولی بنظر خودم همین که توی این زمینه اظهار نظر کردم خیلی هم جای تحسین داره.


حالا موضوعی که چندوقته ذهن منو درگیر کرده اینه که برای دوره دکتری روی چه موضوعی کار کنم!


درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه