معرفی اجمالی آپاچی Hive

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

آپاچی Hive سید محمدامین ساجدی

با استفاده از Hive قادر خواهید بود کارهای هادوپ را با استفاده از SQL برنامه ریزی کنید. Hive رابط کاربری بسیار خوبی دذ اختیار افرادی که از سیستم های رابطه ای می آیند قرار می دهد. با اینکه شباهت های بسیاری با SQL دارد، اما همچنان باید نگران موارد خاص بکارگیری Hive باشید از جمله روش های بهینه انجام join ها برای رسیدن به بهترین عملکرد. Hive  به شما امکان قرار دادن کدهای شخصی سازی شده شما در مواردی که به SQL شباهت زیادی ندارند را می دهد و همچنین ابزارهایی برای کار با ورودی ها و خروجی ها.


برای استفاده از Hive بایستی جداولی با ساختار مشخص تعیین کنید بطوریکه ورودی ها و خروجی های شما را مشخص کند، دستورات بارگذاری یا load فایل های خود در سیستم فایل را اجرا کنید و سپس اقدام به اجرای پرس و جوهای خود بصورت رابطه ای نمایید.


مراقب باشید که، از آنجائیکه هادوپ بر روی پردازش های با ابعاد بالا تمرکز دارد، تاخیر به این معناست که حتی ساده ترین کارها هم ممکن است برای انجام شدن زمان در حد چند دقیقه هم ببرد و این به این معناست که جایگزینی برای یک پایگاه داده تراکنشی بلادرنگ نمی باشد.

اگر دوست دارید بصورت کامل وعملی با Hive آشنا شوید می توانید این کتاب الکترونیکی را دریافت نمایید.

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

۲ دیدگاه ها

ارسال دیدگاه