فروش خودرو در دیجیکالا

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

امروز از یکی از همکارانم شنیدم که دیجی کالا بالاخره وارد حوزه خودرو هم شد.

درسته از الان می تونید بصورت انلاین از دیجیکالا خودرو هم سفارش بدید.

دیجی کالا کلاً همیشه نوآور بوده و وارد فروش چیزهایی شده بود که خیلی وقت‌ها برای خیلی‌ها سؤال بود که آیا امکان فروش آنلاین این نوع محصولات هم هست و شاید به جرأت بشه گفت خیلی‌ها می ترسیدند ریسک کنند و وارد فروش بعضی محصولات بصورت آنلاین بشوند. اما خب دیجی کالا قدرت ریسک بسیار بالاتری داره و می تونه خیلی راحت‌تر به عرصه های جدیدتر وارد بشه. یادمه سه سال پیش که تعدادی از دوستانم یک سیستم سفارش آنلاین غذا راه اندازی کرده بودند،‌رستوران دارها می گفتن مگه میشه غذا رو آنلاین سفارش داد؟ و همیشه کلی براشون جای سؤال بود و می‌گفتند که امکان‌پذیر نیست.

از امروز گزینه دسته خودروهم به دسته اصلی خودرو و لوازم خودرو اضافه شد.

نکته جالب توجه این هست که دیجی کالا بازهم مثل همیشه که از نظر محتوایی بسیار غنی عمل می کرده، این بار هم بسیار کامل و جامع عمل کرده و اگر به قسمت خودرو وب سایت مراجعه کنید با انبوهی از خودروها مواجه می شید که در وب سایت قرار گرفتند. البته هنوز در فاز شروع کار هست و موجودی بسیار کم هست. اما برای انواع خانواده‌های خودرویی موجود محتواهای نسبتاً کامل همچون دیگر محصولات موجود در دیجی کالا و دیجی استایل قرار داره. همچون قسمت‌های دیگه ای که توی دیجی کالا وجود داره و به محلی برای نظردادن و نوشتن نقد بر روی محصولات تبدیل شدن، امیدواریم که قسمت خودرو دیجی کالا هم به محلی برای نقد و بررسی درباره خودروهای موجود در بازار بشه و افرادی که قصد خرید دارند از این قسمت استفاده کنند و تجربیات بقیه رو بخونن.

توی برخی از محصولات کلیدی بازار دیجی کالا به یک مرجع قیمت گذاری تبدیل شده بود باید دید که آیا توی خودرو می تونه حرفی برای گفتن داشته باشه یا نه!

فروش خودرو در دیجی کالا

پی نوشت:

امروز من یه هیوندای سوناتا ۲۰۱۶ سفارش دادم و تا مرحله پرداخت رفتم و در مرحله آخر انصراف رو زدم. حدود ربع ساعت بعد از دیجی کالا با من تماس گرفتند که علت عدم سفارش رو جویا بشن. ولی این تماس اون ها باعث شد که چندتا نکته رو به من بگن که در وب سایت نمیشد این نکات رو فهمید.

نکته اول اینکه درحال حاضر تنها امکان ثبت سفارش برای ساکنین تهران وجود داره و از شهرهای دیگه نمیشه سفارش خودرو به ثبت رسوند.

نکته دوم اینکه پرداخت در محل هم عملاً نشد هست و بصورت آنلاین باید باشه.

اما تا جاییکه من شنیده بودم با کارت میشه تا سقف ۵۰ میلیون تومان انتقال پول داشت. البته خب بانک ها می تونن برای دیجی کالا این مشکل رو حل کنند.

راستی روزی می رسه که بیمه این خودرو ها هم بصورت انلاین از دیجی کالا صادر بشه؟

صرفاً جهت مزاح:

ضرب‌المثلی هست که میگه آدم اول اسب رو میخره بعدش براش زین می خره اما این ضرب‌المثل توی عمل‌کرد دیجی کالا توی خودرو صادق نیست چراکه دیجی کالا اول لوازم جانبی خودرو رو آورد و بعد از اون خودرو رو آورد.

دیجی کالاست دیگر! می‌تواند چون خواسته است که بتواند!

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

۱ دیدگاه

ارسال دیدگاه