فاندر و کوفاندر چه کسانی هستند؟

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

کوفاندر سید محمدامین ساجدی

فاندر معمولا به کسی نسبت داده می شود که به تنهایی یک تجارت یا کار را راه اندازی کرده باشد. این شخص می تواند یک برنامه نویس/تاجر/ بازاریاب و … باشد که یا تمامی مراجل انجام کار را خودش به سرانجام رسانیده است یا کسانی را استخدام نموده تا کار را برایش به ثمر برسانند. 

فاندر سید محمدامین ساجدی

کوفاندر زمانی بکار می رود که دو یا چند نفر یا هم اقدام به راه اندازی یک کسب و کار می کنند. این افراد همگی با هم جزو موسسان این ایده و کسب  کار به حساب می آیند. این افراد معمولا توانایی های مکمل دارند(برنامه نویس، صاحب ایده، بازاریاب) و بعضا هم توانایی های متفاوت در زمینه های مختلف دارند. 

حالتی دیگر هم وجود دارد که شما یک کسب و کار را راه اندازی کرده باشید و پس از مدتی به دلایل خاص نیازمند افراد دیگری شده اید. مثلا یک نفر را وارد کار می کنید و به وی اختیارات زیادی می دهید و علاوه بر آن برای وی هم سهم قابل توجهی از سهام کسب و کار را در نظر می گیرید. این شخص بعنوان کوفاندر بحساب می آید و شما که صاحب ایده هستید فاندر بحساب می آیید. 

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

۳ دیدگاه ها

ارسال دیدگاه