استخراج دیدگاه از داده ها

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

استخراج دیدگاه سید محمدامین ساجدی

پرسش

چه دیدها و استنتاج های مختلفی را می توان با تحلیل های بزرگ داده ای در صنایع مختلف بدست آورد؟

پاسخ

شرکت های تجاری بینش های مهمی از تحلیل بزرگ داده ها که نماهای ترکیبی از داده های با ساختار مشخص و داده های بدون ساختار کسب شده از مشتریان خود هستند بدست می آورند. آنچه در قبال این تحلیل ها بدست آورده اند شامل رضایت مشتریان، وفاداری و سود بیشتر است.  

برای مثال:


  • شرکت های تامین کننده انرژی مقدار مصرف مشتریان خود را بصورت بلادرنگ رهگیری میکنند تا بتوانند سرویس بهتری به مشتریان خود ارائه بدهند و زمان عملکرد سیستم خود را بالا ببرند.

  • وب سایت ها و کانال های تلویزیونی قادر هستند تکنیک های تبلیغاتی خود را برحسب زمانهای پربازدید و مراجعه بیشتر چینش کنند تا بهترین و بیشترین بازدهی را از تبلیغات خود کسب کنند.

  • سیستم های تشخیص جرم و خطا با آنالیز کردن برخوردها و رفتارهای عمومی جامعه قادر خواهند بود روندهای تنش زای جامعه را پیش بینی کنند.

  • شرکت های قدر در تکنولوژی با بررسی و آنالیز لاگ های بجای گذاشته از اشکالات بوجود آمده در سیستم های خود قادر خواهند بود عیب یابی سیستم های خود را بهبود بخشند، ضعف های امنیتی را کاهش دهند و پیش بینی های تعمیراتی آینده را درنظر داشته باشند و برای آنها برنامه ریزی کنند.

  • با تحلیل محتوای موجود در شبکه های اجتماعی قادر خواهیم بود کیفیت محصولات خود را بالا ببریم، سرویس های بهتری ارائه کنیم و تعامل با مشتری را نیز افزایش دهیم.

مثال های ارائه شده در بالا تنها تعداد محدودی از دیدهای مفید و کارآمدی است که تحلیل بزرگ داده ها به ما میدهد.

منبع: کتاب بزرگ داده، معماری و کاربرد

درباره

توی چندسال گذشته در زمینه مدیریت محصول در شرکت ها و استارتاپ های مختلف مشغول به فعالیت بودم و روز به روز به اشتیاقم به این زمینه افزوده میشه. درحال حاضر مدیر محصول دیجی پی هستم و بعنوان مشاور محصول استارتاپ های مختلف نیز فعالیت دارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه